Vitorlázórepülő pilóta szeretnél lenni?
Nézzük, mire is van szükséged:
1. Elhatározás:
Ha úgy gondolod, hogy érdekel ez a sportág, de még nem vagy biztos az elhatározásodban, vagy egyszerűen csak ki szeretnéd próbálni ezt a nagyszerű érzést, gyere el egy üzemnapunkra és megismerkedhetsz azzal, hogy miből is áll a vitorlázó repülés a földön vagy akár a levegőben.
Ha az elhatározásod is megszületett, akkor ne is gondolkozz tovább, vedd fel velünk a kapcsolatot.
2. Szabadidő:
A vitorlázórepülés szabadidő kérdése is. Az üzemnapok nagy része általában hétvégére esik. Természetesen a teljesítményrepüléshez nem áll rendelkezésre minden hétvégén jó idő, így a teljesítményrepülésre készülők, különösen a nyári időszakban, hétköznapokon is szerveznek üzemnapot. A megfelelő kiképzés és fejlődés érdekében lehetőséged szerint minél több üzemnapon vegyél részt.
3. Csapatmunkára való alkalmasság:
A vitorlázó repülőgép nem képes magától a levegőbe emelkedni, sem visszagurulni a starthelyre. Ezen feladatokban aktív közreműködésre van szükség. Célszerű egy szabályt megjegyezni: Ha repülök nekem segítenek, ha nem repülök én segítek.
Sok munka van a starthelyen: a repülőgépek mozgatása, vontató vagy csörlőkötél akasztgatása, adminisztráció, stb.
4. Fizetőeszköz:
Mivel senki sem születik úgy, hogy tud vitorlázó repülőgépet vezetni, át kell esned egy kiképzési folyamaton. Ehhez szükséged lesz némi költőpénzre, mert mint minden dolog, sajnos a kiképzés is pénzbe kerül.
A növendék kiképzés költsége 190.000,- Ft, amely tartalmazza a B és C vizsga megszerzését.